Turnir parovi za vijesti 1

Prvi turnir u našem klubu „Billiard Center Maximum“ održan je ovaj vikend od 13.-15.12.2019 i zaslužio je kratki osvrt.
Kako najbolje opisati ovakav turnir bez previše riječi? Vrlo lijep turnir parova, sjajna, prijateljska i sportska atmosfera, krasan, iznenađujuće velik broj natjecatelja (42), igrana je popularna biljarska disciplina „osmica“, a natjecatelji su slobodno formirali parove tako da je nastupio 21 par, a organizator je odabrao format „dvostruke eliminacije“ što znači da je do ¼ finala svaki par mogao izgubiti jedan meč, a da ne ispadne iz natjecanja.

Na turniru se nastupili redom amaterski igrači, većinom rekreativci, ali svejedno veliki ljubitelji biljarskog sporta i bili smo svi iznenađeni kvalitetom prikazane igre koja je definitivno bila puno bolja od očekivane i ovim putem naš klub se još jednom zahvaljuje svim svojim članovima i ostalim sudionicima ovog turnira (posebno mladim dečkima, paru Majstorović – Bevanda koji trenira g. Josip Kompanović, evidentno odličan stručnjak, te istinskim, pravim sportskim borcima, paru Čižmešija-Zovko T.) na doista sjajnom, prvom turniru u našem klubu.

Turnir je osvojio par Bosnar-Tucak koji je igrao na nevjerojatnoj razini kroz cijeli turnir. Nismo vodili evidenciju ali cijeli turnir možda su promašili svega 2-3 kugle! Za amatere prikazali su upravo zadivljujuću kvalitetu biljara i slobodno možemo konstatirati da su sve svoje protivnike doslovno deklasirali. Bravo i respekt na prikazanom!
2. mjesto osvojio je par Miočić – Pilipović koji su također i sami sebe iznenadili vrhunskom igrom i svakako su barem malo iznenađenje.
3. mjesto osvojili su ultra-veterani Gašparović – Hojan što je možda i najveće iznenađenje turnira, dok su 4. mjesto osvojili uzorni mladići Bevanda-Majstorović pred kojima je sigurno lijepa biljarska budućnost!
Za organizaciju, voditelja centra i turnira Krešimira Čudinu s pomoćnicima te sve ostalo vezano uz taj pojam, dovoljna je jedna riječ: briljantno.

Završavamo osvrt sa zahvalom svim involviranima bez obzira na koji način i ako se po jutru dan poznaje, naš klub i turnire koji će nakon skorog velikog proširenja prostora, povećanja broja stolova itd., biti brojni i masovniji u 2020 godini, čeka puno sunčanih dana.